Podokręg Piłki Nożnej Olkusz - strona nieoficjalna

• Witamy serdecznie! Podokręg Piłki Nożnej Olkusz!

Licencje Trenerskie

Zasady przyznawania licencji trenerskich

Kluby Małopolskiego ZPN, trenerzy piłki nożnej

W nawiązaniu do Uchwały nr VI/116 z dnia 24 czerwca 2014 r. Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Regulaminu Rozgrywek Małopolskiego ZPN przypomina się o obowiązku posiadania licencji do prowadzenia zespołów w rozgrywkach piłki nożnej.

Prosimy trenerów, którzy prowadzą zespoły, a nie posiadają  licencji trenerskiej, zamierzają podjąć pracę na stanowisku trenera, posiadają licencję trenerską, której ważność się skończyła o złożenie wniosku w celu jej przyznania lub przedłużenia wraz z wymaganymi dokumentami bezpośrednio w biurze Małopolskiego ZPN, 31-158 Kraków, ul. Krowoderska 74, dla zamiejscowych dopuszcza się korzystanie z drogi pocztowej (przesyłka polecona), w terminach:

– do 15 stycznia 2015 r. wnioski będą rozpatrzone do 15 marca 2015 r. – do 15 lipca 2015 r. wnioski będą rozpatrzone do 15 sierpnia 2015 r.

- Zgodnie z Uchwałą Zarządu PZPN trenerzy wnoszą opłatę do kasy Związku lub na konto MZPN w wysokości:

Licencja PZPN A                   – 300 zł (100 zł za 1 rok)

Licencja PZPN B/UEFA B     – 150 zł (50 zł za 1 rok)

Licencja UEFA C (wcześniej PZPN C) – 150 zł (50 zł za 1 rok)

W tych wypadkach 1 rok oznacza dwie pełne rundy rozgrywkowe

Trenerzy ubiegający się o licencje trenerską UEFA  B i UEFA C winni  opłacić koszt wyrobienia legitymacji (plastikowej) w wysokości 16 zł, przykład: UEFA B, C (ważna 3 lata ), koszt lic.150 zł + 16 zł koszt legitymacji = 166 zł.

TYP LICENCJI

UPRAWNIA DO PROWADZENIA

PZPN A

trenerzy posiadający dyplom Klasy Mistrzowskiej, Klasy I lub Klasy II, wydany przed 23 sierpnia 2013 roku w ramach nadzorowanego przez MSiT systemu kształcenia instruktorów i trenerów sportowych lub wydany po 23 sierpnia 2013 roku pod warunkiem, że dyplom został uzyskany na kursie rozpoczętym przed 23 sierpnia 2013 roku i organizowanym w ramach nadzorowanego do 23 sierpnia 2013 roku przez MSiT systemu kształcenia instruktorów i trenerów sportowych.

W tym przypadku osoba ubiegająca się o uznanie przez PZPN uzyskanych uprawnień trenerskich jest zobowiązana do przedłożenia zaświadczenia wydanego przez organizatora kursu stwierdzającego datę rozpoczęcia tego kursu.

zespołów IV ligi, I ligi kobiet, I ligi futsalu mężczyzn i kobiet, ligi wojewódzkiej juniorów starszych i młodszych oraz niższych klas rozgrywkowych piłki nożnej męskiej, kobiecej, młodzieżowej

UEFA B

trenerzy posiadający dyplom UEFA B lub trenerzy będący słuchaczami kursu kształcenia trenerów UEFA B. Licencja z tego tytułu może być wydana warunkowo na okres trwania kursu UEFA B.

zespołów klasy okręgowej, II ligi kobiet, II ligi futsalu, ligi wojewódzkiej juniorów starszych i młodszych oraz niższych klas rozgrywkowych piłki nożnej męskiej, kobiecej, młodzieżowej

PZPN B

osoby posiadające Legitymację Instruktora Sportu w dyscyplinie piłka nożna, wydaną przed 23 sierpnia 2013 roku w ramach nadzorowanego przez MSiT systemu kształcenia instruktorów i trenerów sportowych lub wydaną po 23 sierpnia 2013 roku pod warunkiem, że legitymacja została uzyskana na kursie rozpoczętym przed 23 sierpnia 2013 roku i organizowanym w ramach nadzorowanego do 23 sierpnia 2013 roku przez MSiT systemu kształcenia instruktorów i trenerów sportowych. W tym przypadku osoba ubiegająca się o uznanie przez PZPN uzyskanych uprawnień jest zobowiązana do przedłożenia zaświadczenia wydanego przez organizatora kursu stwierdzającego datę rozpoczęcia tego kursu.

zespołów klasy okręgowej (w tym przypadku uprawnienie wygasa z dniem

30.06.2015), II ligi kobiet, II ligi futsalu, ligi

okręgowej juniorów starszych i młodszych oraz niższych klas rozgrywkowych piłki nożnej męskiej, kobiecej, młodzieżowej

PZPNC, UEFA C

trenerzy posiadający dyplom trenera PZPN C ,UEFA C.

zespołów dziecięcych do lat 12  zespołów seniorów klas A, B, C.

Licencja wydawana jest na 3 lata

• Trenerzy starający się o przyznanie, przedłużenie licencji winni złożyć: wniosek o przedłużenie licencji, kopię dowodu wpłaty, kopię dyplomu o kwalifikacjach zawodowych potwierdzone „za zgodność z oryginałem”, kopie zaświadczeń z udziału w konferencjach szkoleniowych organizowanych przez PZPN i MZPN w okresie posiadania licencji (minimum 5 godzin rocznie), oświadczenie o niekaralności oraz posiadaną LICENCJE TRENERSKĄ i 2 zdjęcia (30x38 mm). Nie zapomnij o  podpisaniu wniosku.
  • Wnioski o licencje złożone po terminie będą rozpatrywane w trybie nadzwyczajnym, co wiąże się z opłatami wynikającymi z §15 Uchwały nr VI/116 z dnia 24 czerwca 2014 r. Zarządu Polskiego Związku Piłki  Nożnej oraz o uchwałę Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej nr 24/Z/2013 z dnia 24 lipca 2013 r.
  • Wnioski niekompletne, nieoryginalne (kopie) bez wymaganych załączników nie będą przez Komisję rozpatrywane.
  • Prowadzenie zespołu przez trenera nie posiadającego odpowiedniej licencji będzie karane zgodnie z Regulaminem rozgrywek Małopolskiego ZPN.
  • Licencja trenerska nie może być przekazywana osobom trzecim; grozi za to kara do zawieszenia jej włącznie.
  • Komisja w uzasadnionych przypadkach ma prawo wezwać (lub zażądać dodatkowych wyjaśnień lub dokumentów) szkoleniowca na swoje posiedzenie osobiście, a nie spełnienie tych wymagań spowoduje odmowę wydania licencji lub zawieszenie już posiadanej.

Uwaga: od decyzji Komisji ds. Licencji Trenerskich Małopolskiego Związku Piłki Nożnej przysługuje prawo odwołania się do:

a.Komisji ds. Licencji Trenerskich MZPN o ponowne rozpatrzenie wniosku,

b.Związkowej Komisji Odwoławczej MZPN wniesione w terminie14 dni od daty otrzymania ponownej decyzji.

Wiceprezes ds. sportowych Małopolskiego Związku Piłki Nożnej

Przewodniczący Komisji ds. Licencji Trenerskich

Zdzisław Kapka

Halowe Mistrzostwa Juniorów Młodszych 2016